czwartek, 7 kwietnia 2011

NOWA SUKIENKA STARSZEJ SIOSTRY

Dla nas maj tego roku obfituje w mnóstwo ważnych wydarzeń. Jednym z nich jest I Komunia Święta, do której przystępuja obie siostry z racji małej różnicy wieku :-).
Jest to czas przygotowań wszelkich. Duchowych, logistycznych, restauracyjnych, odzieżowych. i o tym ostatnim chcę napisać. Pewnie już się domyślacie, że wczorajsze buty to buty kupione właśnie z tej okazji. Ale siostry też należy ubrać w sympatyczne sukienki, które założą na przyjęcie komunijne. I tu się zrobił problem. Bo młodsza siostra najchętniej wystąpiła by w dresie (mógłby być biały) byle Hallo Kitty, a starsza dla odmiany jak księżniczka. Nie jestem za żadnym z tych stroi. Trzeba bylo znaleźć kompromis. Dla młodszej skromna, nieuwierająca, niehalkowa i nie nic sukienka, którą i tak założy tylko raz. 
Dla starszej coś wystawniejszego, ale beż przesady. Za niewielkie pieniądze bo niecałe 100 zł udało mi się kupić sukienkę, która moją księżniczkę satysfakcjonuje i wiem, że nie założy jej tylko raz. Gotowa jest chodzić w niej na co dzień czy upał, czy zimno. Nieważne. Byle pięknie wyglądać.
Polala

10 komentarzy:

 1. Piękna :)
  Kiedy ja szłam do pierwszej komuni wszystkie dziewczyny miały takie same, proste sukienki bez żadnych ozdób. Chyba żadna nie czuła się księżniczką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Biały dres Hello Kitty! Cudne. Lub nie nic sukienka ;))) Cała Młodsza Siostra. I ta sukienka ze zdjęcia. Starsza Siostra od stóp do głów. Cieszę się już na tę niedzielę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Małgorzata, ja tez pamiętam swoją komunię i skromną sukienkę uszytą przez moją mamę. Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ewa, zdaję sobie sprawę, że widzisz dziewczyny i akcję z sukienkami.
  A niedziela będzie super!! Wreszcie bezkarne ploty :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. odnośnie wpisu u mnie: ja z moim mężem jestem w sumie 14 lat! chyba wystarczająco długo, żeby mieć wspólne tematy, nie? :/

  OdpowiedzUsuń
 6. E 14 lat to już staż. Ja mam 12 we wrześniu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. ale piękne zdjęcia zrobiłaś

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna!A gdzie sukienka młodszej siostry, chyba mi nie powiesz, że wystąpi w dresie Hello Kitty!! chi chi chi! Do zobaczenia !

  OdpowiedzUsuń
 9. u nas tez w tym roku pierwsza komunia, niewiele jeszcze mamy, sukienki sa u nas ujednolicone wiec nie bylo klopotu z wyborem, natomiast cala reszta przed nami, chetnie bede sobie obserwowac Wasze zmagania :) pozdrawiam :)

  http://www. cacaovo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń